O MNIE

Pisanie jest  dla mnie spojrzeniem na Świat w innych wymiarach.
Odrobiną magii w otaczającej nas rzeczywistości.
Każdy kreuje swoją bajkę, zapraszam do mojej 

też 10x15

Quién soy ? Pytasz kim jestem? Mam na imię Sandra, wiek: niestety już nie 18 lat jak w momencie założenia bloga, a 21… stan cywilny:  nieustannie wolna, zawodu jeszcze brak-studentka Politechniki Śląskiej, kierunek: administracja publiczna. Czytaj: administratywistka pełną gembą. Kierunek wybrało mi zrządzenie losu/przypadek. Dziś nie wyobrażam sobie siebie gdziekolwiek indziej. Więc może to nie był przypadek a przeznaczenie? Bowiem wyznaje zasadę, że w życiu nigdy nie dzieje się nic bez przyczyny.

ja

Jestem mieszkanką małego miasteczka na Śląsku. Wbrew pozorom to urokliwe  miasteczko,które jest zamieszkiwane przez życzliwych ludzi. Panuje tu niesamowity klimat.  Zamek oraz związane z nim historie i legendy czynią go jeszcze atrakcyjniejszym. Szczerze gdyby nie to- w sumie nie byłoby czym się pochwalić. Toszek jest mały. Wszyscy, lub prawie wszyscy, się  znają. Osobiście odkąd tylko pamiętam marze o Warszawie. Dla mnie Warszawa to nie tylko stolica Polski, duże, zatłoczone, zanieczyszczone miasto gdzie ludzie mijają się na ulicy nie znając się, bez uśmiechu… Dla mnie to serce telewizji, redakcji, show biznesu. Mi  Warszawa kojarzy się z gwiazdami, pieniędzmi, z karierą o jakiej marzyłam za dziecka, z tłumem ludzi, z  lepszymi perspektywami na przyszłość, z nowoczesnością… po prostu- Z ŻYCIEM. Z życiem w zawrotnym tempie.

n

Jeśli chodzi o moje zainteresowania.. hm: Interesuje się: historią, prawem, literaturą, dziennikarstwem, kryminologią, archeologią, architekturą, medycyną, modą, .. itp. Wymieniać można długo. Ale wymieniłam te najbardziej interesujące mnie dziedziny (głównie nauki). Mimo, że jestem dziewczyną interesuje się piłką nożną. Od dziecka oglądałam z tatą mecze.  Choć nie jestem typem sportowca i na wfie często wypisywałam sobie sama zwolnienia (siatkówka-o zgrozo). Tak to już jest w kobiecej psychice. Jak chodzą do szkoły to podrabiają zwolnienia. Siedzą na ławce plotkując i zajadając się chipsami, a wychodząc po „męczącym wfie” poprawiają się w szatni. Gdy dorastają płacą grube pieniądze za wypocenie się na siłowni. Gdzie tu logika? Uwierzcie- kobieca jest! :D

pf_1408818592

Sandra- Artystka w każdym calu: Od dziecka należałam do przeróżnych kółek: plastycznych, teatralnych, dziennikarskich. Swego czasu chodziłam na tańce. Jako 11letnia dziewczynka w ramach”ferii dziennikarskich” pisałam reportaże to lokalnej gazety, jako 14latka zainspirowana najlepszym polskim serialem- „BrzydUlą” napisałam  jej kontynuację- książkę licząca 235 stron (która jak dotąd nie ujrzała światła dziennego). Jest to jedna z dwóch zakończonych przeze mnie książek przed 18-stką.  Oprócz tego zaczęłam 5 – w głowie buzuje mi od pomysłów. Coraz mniej czasu mam na ich tworzenie, ale sprawia mi to wiele frajdy. Przenoszę się w inny wymiar. W inny świat. W świat w którym to ja jestem Bogiem i to jadecyduje jak wypełni się przeznaczenie.

IMG_20160608_174238

W  wakacje 2013 miałam praktyki w redakcji (gazeta powiatowa) i pod wpływem kolegów z redakcji postanowiłam zaprzestać pisania do poduszki. Wtedy też założyłam tego bloga. Nikomu ze znajomych, ani rodziny nie mówiąc o tym.

webcam-toy-foto155

Na moim blogu pojawią się fragmenty moich książek, opowiadań, czy recenzji. Czasem zdarzy się reportaż,czy przemyślenia zainspirowane życiem, otaczającym mnie światem, który przybiera różnych barw- także czasem będziecie mieli szanse przeczytać  coś z pamiętnika romantycznej nastolatki-prawdziwej brzydulomaniaczki :)

10609019_752090971503535_1447163545_n

hola hola właśnie uświadomiłam sobie, że nie jestem już nastolatką. Ale tylko teoretycznie. Jesteśmy tym kim się czujemy. A ja jako typowa kobieta mam zmienne nastroje. Raz czuje się jak 50 letnia dojrzała i zmęczona życiem kobieta innym jak rozkapryszona nastolatka, której wszystko wolno, a jeszcze kiedy indziej po prostu czuje się jak dziecko, którym chciałabym pozostać jeszcze długo.

pf_1429802079

Mój blog ma zawierać pewne przesłanie. Chciałabym przekazać innym czego się ostatnio nauczyłam. Dopiero teraz…
Dotąd byłam cichą, szarą myszką, niezwykle zakompleksioną, bałam się własnego cienia…

10576379_743388142373818_547069164_n

Życie jest tylko jedno-trzeba go wykorzystać jak najlepiej. Trzeba zacząć żyć w myśl filozofii epikurejskiej „carpe diem”. Żyć tak jakby każdy dzień był tym ostatnim. Cieszyć się, z małych rzeczy…  Nie wolno nam nigdy niczego żałować, nie można się bać. Trzeba być silnym, twardym, niezależnym. Trzeba mieć swoje zdanie. Postawiony jasno cel i dążyć do niego (często  za wszelką cene). Prawda jest taka,ze w tych czasach trzeba być trochę egoistą (mam na myśli zdrowy egoizm) i myśleć o tym jak siebie uszczęśliwić. 

10580496_743382062374426_251244828_n

Ktoś powiedział,że życie to nie bajka-owszem. Jednak każdy jest  kowalem własnego losu i wierzcie mi życie może być jak bajka.
Ja się o tym przekonałam nie raz na własnej skórze)

Snapchat-6053547705017794736

Zapraszam:

photoblog: brzydulomaniaczaa [http://www.photoblog.pl/brzydulomaniaczkaa/173989348]

instagram: sandraa_drewniok [https://www.instagram.com/sandraa_drewniok/]

snap: sandr.dre / sandr-lali

received_595486663858315

ps. pozdrawiam wszystkie markoholiczki i brzydulamaniaków  :lol:

webcam-toy-foto243

webcam-toy-foto123

Często zadaje sobie pytanie co tak naprawdę jest w życiu ważne. Czytając mojego bloga ktoś z pewnością stwierdzi, że czasami sama sobie zaprzeczam. Czasem jestem „zbyt porządna” jak na owe czasy, a czasem zbyt zepsuta… Kobieta zmienną jest i to co mówimy/ myślimy/ piszemy zależy nie tylko od wpojonych wartości, otoczenia ale przede wszystkim od nastroju w danym dniu. Najważniejsze to, żeby otaczać się ludźmi których się kocha i którzy nas kochają. MIŁOŚĆ…. Miłość jest najważniejsza.

webcam-toy-foto211

Na blogu często pojawiają się zwroty hiszpańskie. Być może dlatego, że kocham ten język. Wiele rozumie, w pisaniu po hiszpańsku nie jestem zbyt dobra, bo nigdy się go nie uczyłam. Jestem romantyczką m.in dlatego, że wychowałam się na telenowelach. A wiadomo- telenowele głównie są w języku hiszpańskim. Ten język ma w sobie magię, magnes, który mnie przyciąga, a słowa wypowiedziane po hiszpański brzmią cudownie.

Screenshot_2016-04-20-11-24-43

LALITA? Czemu Lalita?  Być może dlatego, że kiedyś byłam pod ogromnym wrażeniem tytułowej „Lolity”, a koleżanki zrobiły małą literówkę.. a wiedzą jak lubie hiszpański a to ładnie brzmi.. Być może dlatego, że moją ulubioną artystką (pisenkarką, tancerką, aktorką, twórcą tekstów piosenek) jest  Lali Esposito. Aktorka znana obecnie głównie z telenoweli „Esperanza mia” i koleżanki znowu zaczęły mnie tak nazwać po dłuższej przerwie. Spodobało mi się to, zwłaszcza jak odkryłam, że Lalita to Piękna Bogini Trzech Miast- główna bogini tantrycznej tradycji hinduistycznej, znana jako pogromczyni demona…  Mimo iż do bogini mi bardzo daleko w wirtualnym świecie mogę nią być tworząc nowe historie.

lezaca-na-lozku-kobieta-palaca-papierosa-likely-pl-71f84fe5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>