MOJE KSIĄŻKI W SKRÓCIE

W tej zakładce  będę zamieszczać recenzję/ czy też raczej krótki opis moich książek, których troszkę napisałam. Zacznę chronologicznie od najstarszych powstałych w mojej głowie. (najstarsze na dole strony)

 

II. STOP STOP STOP..! Przecież najpierw napisałam kontynuację BrzudUli – „PięknUla” ..

tak, tak wiem- ześwirowałam na punkcie tego serialu. W Dniu kiedy wyemitowali ostatni odcinek zawiedziona takim a nie innym końcem pognałam do pokoju napisać własne zakończenie. Przez przerwę świąteczną i ferie pisałam kontunuacje opowiadajaca losy nawet kolejnych pokoleń znanej nam polskiej „BrzydUli” . Po zapisaniu historii Uli i Marka nadszedł czas na spisanie losów Julki i Filipa w książce „Nauka piękna” w myśl słynnych cytatów, że prawdziwe piękno kryje się w sercu oraz „Piękna kobieta podoba się oczom, dobra- sercu. Pierwsza jest klejnotem. Druga – najcenniejszym skabrem”. 

IMG_20160608_174238

I. Zacznę od pierwszej jaką napisałam „es amor la verdad” – prawdziwa miłość. 

To historia składająca się z trzech części opowiadająca losy dwóch przyjaciółek Joanny i Izabelli.                                                                                                                                                   CZĘŚĆ PIERWSZA „Zakazane uczucie”: Rozpoczyna się od próby samobójczej jednej z nich. W momencie rozpoczęcia akcji mają 15 lat i chodzą do 3 klasy gimnazjum. Joasia jest przewodniczącą dzieci marii zakochaną po uszy w jednym z księży, który… wykorzystuje młodą uczennicę. Asia przez długi czas to ukrywa, jednak z czasem nie wytrzymuje i chwali się „swoją zdobyczą” przyjaciółce. Bella początkowo nie wierzy przyjaciólce, że ta spotyka się z księdzem, że ze sobą piszą… że się spotykają… całują. Przeprowadza własne śledztwo, sprawdza jej telefon, wszędzie z nią chodzi. Zapisuje się na grupę młodzieżową by nie dopuścić do wielu okazji Asi z księdzem Janem sam na sam. Belli nie pasuje „ten typ”, duża różnica wieku i.. przede wszystkim sutanna. Jest wściekła, ale przyjaciółka nie rozumie jej argumentów. Zaprzyjaźnia się z drugim, nowym w parafii młodym księdzem zaraz po seminarium, który jest dobrym znajomym starszego brata Belli i który prowadzi spotkania grupy młodzieżowej. Spędzają razem wiele czasu, razem wiele rozmawiają. Próbują oddzielić Asia i Janka. Nieustannie robią im kazania, ale… sami się w sobie zakochują, jednak żadne z nich się do tego nie przyznaje. Tomasz dostaje dekret i wyjeżdża daleko do innej parafii.

CZEŚĆ DRUGA- Miłość, czy cierpienie?  Mija sporo czasu. Joasia i Janek zerwali wszelkie kontakty. Janek wyjechał na misje, a Asia znalazła sobie chłopaka w swoim wieku nie obciążonego ślubami czystości i posługi Bogu. Gorzej z Tomaszem i Izabellą, którzy im bardziej chcą o sobie zapomnieć tym częściej wracają jak bumerang. Wyznają sobie miłość , jednak nic z tym nie robią. Oboje są ludźmi religijnymi. Sami robili kazania Asi i Jankowi i nie wątpią w słuszność wypowiedzianych wtedy słów. Uznają, że muszą cierpieć- „cierpienie uszlachetnia”. Mija kilka lat. Oboje pochłaniają się pracą i nauką. Spotykają się jednak na ślubie Asi z Grzesiem- chłopakiem dziewczyny z liceum, a ksiądz Tomek udziela im ślubu, zostaje w rodzinnej miejscowości kilka dni. Wychodzi na jaw, że przed laty ksiądz Tomasz nie dostał dekretu. Sam poprosił o przeniesienie by być z dala od Belli. Wiedział, że mogło by się to zle skończyć. Kłócą się. Bella ma pretensje, że zostawił ją w najgorszym momencie, kiedy prawda o Asi i Janku wyszła na jaw, kiedy mama Belli ciężko zachorowała, ojciec został bez pracy a siostra zgineła w wypadku i sama musiala sprawować opiekę nad siostrzenicą.  Ostatecznie zrywają kontakt.

CZĘŚĆ TRZECIAPrawdziwa miłość nigdy nie ustaje..”- Mija znowu kilka lat- Izabella skończyła studia w stolicy (doktoranckie) z wyróżnieniem i wykłada na uczelni wyższej, jest też założycielka fundacji. Przymierza się do zawarcia związku małżeńskiego ze swoim wieloletnim narzeczonym,w  tym celu jadą do rodzinnej miejscowości pana młodego, bo jest tam wyjątkowy zabytkowy kościół. ida do proboszcza w sprawie nauk przedmałżeńskich wtedy okazuje się, że nowym proboszczem tej parafii jest … ksiądz Tomasz. Dokładnie ten ksiądz Tomasz. Tomek i Iza nigdy nawet na minute nie przestali się kochać, ani o sobie myśleć jednak po tym spotkaniu uczucie w nich odżywa. Wiedzą, że to wielka próba. Chcą być razem, ale nie mogą… W dzień slubu Izabelli z Danielem Tomasz wznaje, że nie udzieli im tego sakramentu, że nie może… nie potrafi, bo kocha Ize i chce z nią być. Bez wzgledu na cene jaką bedzie musiał ponieść. Ostatecznie do ślubu nie dochodzi.  Tomasz przechodzi długi proces „odejścia” z kościoła. Po tylu latach są pewni, że to własnie milośc. Biora ślub, a Iza zachodzi w ciąże, niestety wracając z podróży w pierwszą rocznicę ślubu giną w wypadku samochodowym. Giną jednak z uśmiechem trzymając się za ręce z obrączkami na palcach.. szcześcliwi wiedząc, że w tym drugim życiu też będą razem… To jest prawdziwa miłość.

IMG_20160606_141328

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>